facebook

Събития

dsc-0022_678x410_crop_478b24840a
02.12.2016 10:00
Събития

Река Дунав – европейският път през Добруджа: културни наследства и местни политики в България и Румъния

Семинар „Работилница за антропологични филми“: представяне на резултати от лятна школа по визуална антропология

Галерия УниАрт

Организатори:
департаменти „Антропология“
Център по визуална антропология,
департамент „Кино, реклама и шоубизнес“
департамент „Дизайн“

Водещи:
проф. Людмил Христов, гл. ас. д-р Кристина Савова

Модератор:
доц. д-р Ирена Бокова

Участници:
Гергана Динекова, Кристина Костова, Епифани Хаким, Миглена Горанова (департамент „Антропология“), Анастасия Ласкевич, Ния Велева, Николай Йорданов, Моника Спасова (департамент „Кино, реклама и шоубизнес“), Моника Димитрова, Антоанета Пенева, Кристина Колодеева (департамент „Дизайн“)


Семинарът представя резултати от интердисциплинарно изследване на студенти и преподаватели, осъществено в градовете Русе, Тутракан и Силистра в България, както и в Констанца и Тулча в Румъния: антропологичен филм за резултатите от изследването, антропологичен филм за осъществяване на лятната школа, презентация за резултатите от антропологичното изследване и презентация с представяне на идеи за модели текстил и облекло във връзка с изследваните места.

Семинарът показва възможностите на визуалната антропология в сферата на изследването, в създаването на творчески продукти - филми и приложимост в практиката – дизайн на текстил и облекло.
Семинарът ще бъде представен и в гр. Русе с домакинството на Регионалния исторически музей, както и в Археологически комплекс с. Адамклиси – към Регионалния исторически музей в гр. Констанца, Румъния.

Материалите ще се представят като резултат пред ЦФСР, а основната част визуален материал – видео и фотоси, както и интервюта, и дневници на изследването постъпват във Визуалния архив на съвременността към Центъра по визуална антропология, където могат да се ползват от студенти и преподаватели.
Семинарът показва възможностите на интердисциплинарен проект, който включва изследване и творческо развитие на резултати от изследване , осъществено съвместно от студенти, преподаватели и експерти по места. Той представя възможностите на лятната школа по визуална антропология да съдейства за изграждане и поддържане на творчески процес с участието на студенти и преподаватели от различни образователни направления.

Водещите и дискутантът са работили съвместно със студентите по време на изследването, както и са окъзвали съдействие при подготовката на резултатите от изследването.