facebook

Събития

img-4845_678x410_crop_478b24840a
09.05.2019 18:00
Събития

Месечна дискусионна среща „Що е социална работа“

Зала „Виктория“, 4. ет., Столична библиотека, пл. Славейков

Организатор:

Ноу-хау център за алтернативни грижи за деца

Водещ:
д-р гл. ас. Румен Петров

Участници:
д-р Галина Маркова,
д-р Антоанета Матеева,
Евгения Тонева,
Радостина Антонова и др.


От месец май стартира нова инициатива за месечни дебати и дискусии, организирани от Ноу-хау център за алтернативни грижи за деца. Целта ни е да провокираме серия от плодотворни разговори, които да представят различни гледни точки. Поканата е отворена към всички въвлечени в полето на социалната работа – професионалисти в НПО сектора и в държавните структури, както и преподаватели и студенти.

Темата на първата среща ще бъде представена от гл. ас. д-р Румен Петров преподавател по социална  работа в Нов български университет, департамент „Здравеопазване и социална работа“.

Тема: Що е социална работа? (Работата по социалната връзка – между социалната педагогика и критичната социална работа.)

Описание: Дискусия, посветена на конфликтите, които изграждат, разрушават но и развиват социалната работа като форма на практическа и професионална хуманитаристика. От едната страна е помощта за слабите. От друга – поддържането на статуквото, което води до съществуването на „социално слаби“ и техните социални проблеми.

Арбитър или страна е университетът?

Съвестима ли е професионализацията с критичната социална позиция?

Повече информация можете да намерите на страницата на събитието: http://knowhowcentre.nbu.bg/event/mesechna-diskusionna-sreshta-shto-e-socialna-rabota/

Румен Петров е психиатър, психодинамичен тeрапевт и асистент по групови отношения в НБУ. Защитил е докторантура в Университета на Западна Англия в Бристол, Великобритания. Работи в областта на социалната травма, социалното възстановяване, развитието на общностите, местната демокрация и гражданското участие. Преподава социална работа в НБУ. Автор е на научния сборник „Изгубени в болката. Социална травма и социална отговорност“